SCRIPT Self Drive Car Rental Booking Software System

Lowrens

Moderator
Staff member
VIP Hard
Verified
Joined
Nov 25, 2015
Messages
10,958
Reaction score
1,100
Self Drive Car Rental Booking Software System

B4jCnE0.jpg


City Ride is an open source Self Drive Car Rental Service Script built on Php with Codeigniter framework. This is a complete end-to-end car rental system which offers an intuitive front-counter capability as well as comprehensive back-office reporting and management. The system is designed specifically for large, medium and small car rentals with many features. By offering highly customizable Auto Rental booking system, your customers will be able to find a car and book it ahead of time with just a few clicks.

City Ride - это скрипт системы самообслуживания для автомобилей с открытым исходным кодом, созданный на основе Php на базе Codeigniter. Это полная комплексная система проката автомобилей, которая предлагает интуитивно понятные возможности переднего счетчика, а также комплексную отчетность и управление бэк-офисом. Система спроектирована специально для больших, средних и небольших автомобилей, имеющих множество функций. Предлагая высоко настраиваемую систему бронирования авто проката, ваши клиенты смогут найти автомобиль и заблаговременно заказать его за несколько кликов.

Demo:

Self Drive Car Rental Booking Software System
 
Top